Akademia Zdrowego Przedszkolaka - piramida żywienia przedszkolaka.

opublikowane: 4 maj 2012, 04:35 przez Aneta Gajda

  Akademia Zdrowego Przedszkolaka stanowi cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest organizowana przez firmę Lionfitness, SGGW I PTD w ramach kilkustopniowego programu edukacyjnego, skierowanego do przedszkoli.

Skąd pomysł na zorganizowanie Akademii Zdrowego Przedszkolaka?

  Udowodnione jest, że okres edukacji przedszkolnej to czas kształtowania się nawyków dziecka, które będą rzutowały na całe jego przyszłe życie. Warto zadbać o to, by były one właściwe i zdrowe. Nasza Akademia będzie się składała z kilku akcji tematycznych, skoncentrowanych wokół zdrowia i bezpieczeństwa przedszkolaków. Pokażemy dzieciom, ich rodzicom oraz wychowawcom przedszkolnym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczny wypoczynek dziecka w czasie wakacji, jak zapobiegać wiosennym alergiom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia (jesień/zima).

  Akademia Zdrowego Przedszkolaka jest objęta patronatem największych instytucji związanych z profilaktyką zdrowia oraz jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Zadbajmy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci!

  W tym roku nasze przedszkole zostało przyjęte do II edycji akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka, koncentrująca się na zdrowym żywieniu maluchów.

  Akcja ma na celu pokazanie rodzicom, wychowawcom przedszkolnym oraz samym dzieciakom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi.

  Wspólnie, poprzez edukacyjne gry i zabawy, możemy osiągnąć niezwykłe efekty! Poprzez Piramidę Żywienia Przedszkolaka chcemy poruszyć ważny problem, jakim jest zdrowe odżywianie dzieci. Mamy nadzieję, że akcja ta będzie sygnałem dla wychowawców i rodziców do dalszego wdrażania zasad zdrowego żywienia w codziennym życiu.

 

Co obrazuje Piramida Żywienia Przedszkolaka?

  Piramida żywienia składa się z różnych pięter, na których zamieszczono odmienne grupy produktów spożywczych. Każda z grup jest zupełnie inna - zarówno pod względem walorów smakowych, jak i wartości odżywczych. Żadna z grup nie może samodzielnie pokryć zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze. Tylko dieta urozmaicona, zawierająca produkty z każdego z pięter piramidy żywienia, zapewni Twojemu dziecku zdrowie, energię i prawidłowy rozwój. Postaw na urozmaicenie!

 Wszystkich rodziców, którzy nie mieli możliwości wypełnienia w przedszkolu papierowej ankiety, prosimy o wypełnienie jej online. 

Ankietę znajdziecie tutaj:

Ankieta na temat żywienia dzieci

Jest ona całkowicie dobrowolna. Za czas poświęcony na wypełnienie ankiety serdecznie dziękujemy!

Wasze odpowiedzi pozwolą nam jeszcze precyzyjniej ułożyć program kolejnej akcji.

Uwaga!: Jeśli chcecie Państwo pozostać anonimowi, proszę w polu imię i nazwisko wpisać swój nick.

Comments