IX edycja akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, pod hasłem: Bezpieczny Przedszkolak w Podróży.

opublikowane: 13 cze 2014, 09:47 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 13 cze 2014, 09:48 ]

W dniach 13 - 30 czerwca 2014 roku na ternie naszego przedszkola odbędą się zajęcia warsztatowe, w ramach IX edycji akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, pod hasłem: "Bezpieczny Przedszkolak w Podróży".
      Tym razem dzieci będą poznawać zagadnienia na temat bezpieczeństwa podczas podróży i na wakacjach. Chcemy uczulić dzieci na groźne sytuacje i miejsca, z którymi mogą się zetknąć i pokazać jak ich można unikać. Podpowiemy również przedszkolakom, jak przygotować się do podróży i na wakacyjny wyjazd.
Zajęcia będą obejmowały następujące części:
  • Jak przygotować się do wakacyjnej podróży ?
  • Wakacje nad morzem.
  • Wakacje nad jeziorem.
  • Wakacje w górach.

Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej są zabawy, wierszyki, zabawy plastyczne, kolorowanki, ilustracje oraz bajki, których bohaterami są dzieciom już doskonale znane postacie  - Zwierzątek ze Zdrowego Zakątka. Akcja zostanie zakończona jak zawsze wspólną zabawą i występami każdej z grup oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wakacyjne podróże".

koordynator akcji:

Aneta Gajda