Halloween.

opublikowane: 24 lut 2013, 06:35 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 24 lut 2013, 11:07 ]

Podczas listopadowych warsztatów tworzyliśmy:

  • Halloween - tworzenie papierowych dyni i małych duszków, ozdabianie według własnego pomysłu.

Halloween to zwyczaj obchodzony w wielu krajach, nocą 31 października czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Głównym symbolem święta jest świecąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami, a także przebieranie się za duchy, duszki, wampiry, czarownice i potwory. Chodzenie od domu do domu i zbieranie przez dzieci cukierków zdarza się sporadycznie, lecz coraz częściej w naszym kraju.

Lampion zrobiony z dyni to jedna z tradycyjnych ozdób, którymi dekoruje się domy na Halloween. Wycięcie w dyni ciekawego wzoru jest też świetną okazją do spędzenia czasu razem z rodziną.

"Halloween"

Duchy, zjawy i upiory,
Diabły, strzygi, inne zmory,
Dzisiaj ze swych grobów wstają
I do Twoich drzwi pukają,
Jeśli nie chcesz ich się bać,
Musisz im cukierka dać.

  • Tworzenie pracy plastycznej na temat „Złota jesień”- z różnego rodzaju materiałów plastycznych (kolorowego papieru, bibuły, włóczki, gotowych elementów papierowych oraz drewnianych itd.).
  • Rysowanie ołówkiem pracy na temat  „Mój portret”- inspirowany słuchaniem wiersza, a następnie kolorowanie go kredkami.
  • Las jesienią”- wykonanie drzew z rolek po papierze toaletowym oraz  konarów gałęzi z papieru i suszonych liści poprzez naklejanie ich na papier.Comments