Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.

opublikowane: 13 maj 2014, 11:28 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 28 maj 2014, 09:25 ]
  Wiosenne prace plastyczne dzieci z grupy I.

Kwiecień drzewa przystroił
w barwne kwiaty i zieleń.
Po ogrodach, po sadach
grają ptasie kapele.

Ziemię mokrą od rosy orze traktor zielony
- Kra, kra! - echo powtarza
z orki cieszą się wrony.
Ludzie sadzą ziemniaki,
żeby wzeszły niedługo.

Bocian chodzi po łące
liczy żaby nad strugą.
Dzwonią wiadra o studnie.
Wozy dotąd turkocą,
aż dzień pójdzie na nocleg.
Cień uśpi wieś nocą.

W tym miesiącu różności z papieru:

• "Kolorowe tulipany" - tworzenie tulipanów z wykorzystaniem rolki papieru toaletowego jako podstawy, kolorowego papieru, bibuły, pastelowych kredek.
  • Tworzenie pracy zespołowej "Forsycje"- wspólne wykonanie wazonu z gałązkami forsycji za pomocą pastelowych kredek, bibułkowych kulek oraz papieru kolorowego.
                                                                                                                            Wiosenne kwiaty - tulipany, forsycje.
  •  "Kurczaczki czy kaczuszki"- konstruowanie kurczaków mając do dyspozycji różne materiały plastyczne (kolorowy papier, bibułę, piórka itp.).

• "Pisanki, kraszanki" - tworzenie koszyczka z szarego papieru, następnie wklejanie piankowych jajek i innych elementów zdobniczych według inwencji twórczej dzieci.

Wielkanocne koszyczki.
  • "Kurczaki w skorupkach" - wykonanie kurczaka z kolorowego papieru oraz skorupki w postaci wybranego przez dzieci talerzyka papierowego.

"Kurczaczki w skorupkach" - prace dzieci z grupy V podczas wiosennych warsztatów.

Przyszła wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Szykujemy pisanki, pomagamy piec ciasta, a w Lany Poniedziałek chlapiemy innych wodą na szczęście!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam Wam mali artyści te oto życzenia:

Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych i cudownych dni

życzy p.  Anetka.

Oto kilka propozycji wielkanocnych prac do wykonania w domu: