Kwietnowe zabawy papierem.

opublikowane: 17 kwi 2013, 11:05 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 17 maj 2013, 11:24 ]

Znane przysłowie mówi: kwiecień - plecień poprzeplata trochę zimy, trochę lata. To słoneczko przygrzewa, zaraz znów śniegiem poprószy.

Idzie za kwietniem rowem zielonym
                                                                                     pierwsza stokrotka w śniegu kwietniowym.
                                                                                              Na skrawku ciepła, na zimna brzeżku,
                                                                                              kwiat przebiśniegu usiadł w dołeczku.

Kwiecień, plecień,
                                                                                                                       bo przeplata.
                                                                                                                        trochę zimy,
                                                                                                                        trochę lata.

Śniegiem sypnęło; czy kwiaty wschodzą
                                                                                                  na pożegnanie ostatnim mrozom?
                                                                                                Uderza wiosna o skrzydła ptakom

śpiew się poturlał z góry po dachu.

Kwiecień - różności z papieru:

•  „Moja rodzina dba o zdrowie” – udział chętnych dzieci w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 122 w Łodzi.
  • "Wiosenna łąka" - wykonanie owieczek na zielonej łące, poprzez pokolorowanie kartonu zieloną kredką, następnie odrysowanie i wycięcie tułowia i głowy owieczki, naklejenie ich na łąkę oraz ozdobienie kulkami z białej bibuły.
  • Zwierzęta duże i małe” – wykonanie pracy plastycznej na wiosenną wystawę w Bibliotece Miejskiej Nr 8 Łódź-Górna, technika dowolna wybrana przez dzieci.
  • "Owieczki na łące"- tworzenie łąki, poprzez kolorowanie kredkami pastelowymi, odrysowanie i wycinanie poszczególnych elementów tworząc owieczki i baranki z bibułkowych kóleczek.
  • "Rybki origami "- wykonanie pracy zespołowej (chłopcy i dziewczynki) rybek w akwarium z kolorowych papierowych kółek oraz dostępnych materiałów plastycznych.