Luty - zimy czas.....

opublikowane: 11 maj 2014, 12:51 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 13 maj 2014, 08:19 ]

Bałwankowa para.

W tym miesiącu tworzyć będziemy:

• "Pingwiny"- tworzenie pingwinów z papierowych elementów, białych wacików, kredek, śnieżynek. Odrysowywanie i wycinanie poszczególnych elementów przez dzieci komponując pingwiny.  Zwrócenie uwagi na klejenie poszczególnych elementów po odpowiedniej stronie. Nadawanie imion powstałym pingwinom.
  • "Walentynkowe kartki" - tworzenie własnej kartki z okazji walentynek z gotowych piankowych elementów (dobieranie elementów, kompozycji pracy, dorysowywanie wybranych elementów przez dzieci).

• "Przestrzenne pingwiny"- konstruowanie pingwinów z rolek po papierze toaletowym, a także kolorowego papieru, kleju, mazaków, poprzez odrysowywanie, naklejanie i tworzenie pingwinów.
  • "Przebiśniegi"- wykonanie obrazka pierwszych wiosennych kwiatów - przebiśniegów, poprzez odrysowywanie, wycinanie i naklejanie poszczególnych elementów z kolorowego papieru oraz materiałów plastycznych.

Nasze przebiśniegi nieśmiało wychylają się spod śniegu? Przynoszą nam wiosnę! Tak pięknie opisuje je wiersz:

"Pierwszy kwiat wiosny".

Przebiśniegi białe