Luty miesiącem miłości.

opublikowane: 24 lut 2013, 06:39 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 17 kwi 2013, 08:41 ]

LUTY - miesiącem miłości !

W tym miesiącu tworzyliśmy:

• "Walentynkowe kartki" - tworzenie własnej kartki z okazji walentynek z piankowych elementów (dobieranie poszczególnych elementów, tworzenie kompozycji pracy) przez dzieci.
  • "Serduszko dla ukochanej"- malowanie farbami styropianowych serduszek, ozdabianie ich wstążką z bibuły według uznania dzieci.

Widzicie pierwsze przebiśniegi nieśmiało wychylające spod śniegu? Przynoszą nam wiosnę! Tak pięknie opisuje je wiersz:

"Pierwszy kwiat wiosny".

Przebiśniegi białe
pierwsze zakwitają,
zieloną łodyżką
śniegi przebijają.

Śnieg wokół topnieje.
Kwiatuszek się chwieje,
wiosna go wołała,
sukienkę mu dała!

• "Pierwsze kwiaty"- wykonanie obrazka pierwszych wiosennych kwiatów - przebiśniegów, poprzez odrysowywanie, wycinanie i naklejanie poszczególnych elementów z kolorowego papieru oraz materiałów plastycznych.
  • "Pingwiny"- tworzenie przestrzennych pingwinów z papierowych talerzy oraz elementów odrysowywanych i wycinanych przez dzieci.  Zwrócenie uwagi na klejenie poszczególnych elementów po odpowiedniej stronie. Nadawanie imion powstałym pingwinom.