Marzec - czarodziej !

opublikowane: 13 maj 2014, 10:00 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 13 maj 2014, 10:14 ]

"Wiosenna łąka" - praca zespołowa grupy I.

"Marzec"

To marcowi zima w głowie,
to wiosenne harce.
Chce być lutym, albo kwietniem,
byleby nie marcem!

Śniegiem prószy, a po śniegu
deszczem tnie ukośnie.
Czy to wiosna? Czy to zima?
Po prostu przedwiośnie.

Choć z dniem każdym coraz wcześniej
słoneczko rozbłyśnie,
choć z pod śniegu się wychyla
najpierwszy przebiśnieg,
marzec boczy się na wiosnę,
marzec już nie czeka i lodowa kra odpływa
po zbudzonych rzekach.

W tym miesiącu czeka nas:

• "Krokusy" - tworzenie papierowych wianków z pierwszymi wiosennymi kwiatami - krokusami, poprzez dobieranie poszczególnych elementów, dobór kolorystyki, tworzenie kompozycji pracy przez dzieci.

Krokusy.
  • "Talerzowe zwierzaki"- wykonanie wybranych przez dzieci zwierząt (biedronki, żabki lub motyla), mając do dyspozycji kolorowy papier, talerzyki i inne materiały plastyczne.
  • Tworzenie zespołowej pracy plastycznej na temat: "Kaczuszki nad stawem", wykorzystując pastelowe kredki, materiałowe kaczki, kolorowy papier, klej, nożyczki, mazaki.
                                                                                   "Kaczuszki nad stawem" - praca zespołowa grupy V.
  • "Papierowe kwiaty" - konstruowanie papierowych kwiatów z wykorzystaniem rolki papieru toaletowego, kolorowego papieru, bibuły, waty, kleju tworząc wiosenne kwiaty.
                                                                                                                  Tulipany i stokrotki w wykonaniu grupy II i V.

Oto inne propozycje prac - wiosenne kwiaty:

Hiacynty.                                                                                                            Konwalie.

Wiosenne kwiaty z wykorzystaniem słomek.

Papierowe kwiaty.