Opiekujemy się małpką Koko...

opublikowane: 17 lis 2013, 10:12 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 17 lis 2013, 10:19 ]
Na zdjęciu Koko, nasza podopieczna. Fot. Ogród Zoologiczny

W dniu 15 kwietnia 2013 r., w ramach akcji organizowanej przez Łódzki Ogród Zoologiczny "Zaopiekuj się zwierzakiem", dzieci z naszego przedszkola objęły patronatem MAŁPKĘ PIGMEJKĘ. Ta najmniejsza przedstawicielka małp na świecie o brązowym umaszczeniu w żółto - zielone plamki, w naturalnym środowisku zamieszkuje deszczowe lasy Ameryki Południowej. Opieka nad Małpką Pigmejką z Łódzkiego ZOO, której dzieci nadały imię KOKO, polega na finansowym wsparciu. Zebraną kwotę, przekazujemy bezpośrednio na konto małpki, dzięki czemu opiekunowie mogą zakupić dla niej pożywienie, odpowiednio wyposażać wybieg i zabezpieczyć inne potrzeby naszej podopiecznej. W codziennych zajęciach i zabawach organizowanych w naszym przedszkolu, przekazujemy dzieciom wiadomości oraz ciekawostki na temat zwyczajów życiowych mieszkańców Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, staramy się uwrażliwić dzieci na los i potrzeby pigmejki i innych zwierząt. Dwa dni w miesiącu przedszkolaki będą dyżurować w szatni, zachęcając rodziców i odwiedzających naszą placówkę do włączenia się w organizowaną akcję. Dziękujemy za każdą ofiarowaną kwotę  i okazane zainteresowanie.