Z życia przedszkolaka‎ > ‎Grupy‎ > ‎Oddział I‎ > ‎

Czerwiec - W oczekiwaniu na letni wypoczynek !!!

opublikowane: 25 cze 2012, 13:13 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 6 lis 2012, 10:28 przez Stalowy ]
Zadania dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc maj w grupie I :
  • Budzenie zainteresowania dzieci własną miejscowością – Łódź nasze miasto.
  • Nabywanie poczucia przynależności narodowej - zapoznanie z nazwą naszego kraju, symbolami narodowymi (flagą, godłem), poznanie wybranych informacji dotyczących stolicy Polski - Warszawy.
  • Rozwijanie mowy - wdrażanie do budowania poprawnych i zrozumiałych zdań, wyrabianie cierpliwości oczekiwania na swoją kolej podczas wypowiedzi.
  • Poznanie świata poprzez zmysły: rozpoznawanie przedmiotów, roślin, zwierząt za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu.
  • Rozwijanie uwagi – uczestniczenie w zabawach sprzyjających koncentracji uwagi poprzez krótki czas.
  • Wykonywanie ćwiczeń wzmacniających pamięć wzrokową, słuchową i ruchową.
  • Rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji.
  • Rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Czerwiec

01.06.2012 - Zorganizowanie Festiwalu Zdrowia na terenie przedszkola pod hasłem: "Konkurs wiedzy ekologicznej" dla starszych grup przedszkolnych, zaś dla młodszych uczestników przewidziano gry i zabawy ruchowe o tematyce ekologicznej.
Na zakończenie imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Eko zabawka", wszystkie grupy uczestniczące w konkursie otrzymały symboliczne nagrody i dyplomy.

04.06.2012 - W tym tygodniu rozbudzamy zainteresowanie dzieci własną miejscowością - "Łódź nasze miasto", a także krajem w którym mieszkają poprzez zapoznanie z symbolami narodowymi (flagą, godłem, hymnem).

06.06.2012 - Uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych, odbywających się na terenie Miejskiej Biblioteki nr 8 filia Łódź-Górna na temat "Jedziemy na wakacje", zapoznanie dzieci z różnymi formami letniego wypoczynku oraz prawidłowymi zasadami bezpieczeństwa podczas letnich zabaw w ogrodzie przedszkolnym, nad morzem czy w górach.

11.06.2012
-
Dostaliśmy radosną wiadomość, nasza koleżanka otrzymała trzecie miejsce w konkursie plastycznym "Moje ulubione zwierzę".

20.06.2012 - Chętne dzieci uczestniczyły w Spartakiadzie Zdrowia odbywającej się w Przedszkolu Miejskim Nr 122 w Łodzi pod hasłem - "Powitajmy lato", oto jak się bawiliśmy :