Z życia przedszkolaka‎ > ‎Grupy‎ > ‎Oddział I‎ > ‎

Grudzień - przyszła zima biała, śniegu nasypała.

opublikowane: 21 maj 2013, 12:15 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 28 maj 2013, 12:40 przez Stalowy ]

Zadania dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc grudzień w grupie I:

  • Zapoznanie z charakterystyką i wyglądem nowej pory roku – zimą, obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie; zwrócenie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie.
  • Dbamy o nasze zdrowie – ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych zimą; uczestniczenie w spacerach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.
  • Przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
  • Rozwijanie inwencji twórczej dzieci – wykonywanie ozdób choinkowych.
  • Kształtowanie umiejętności wokalnych i ruchowych przy świątecznej muzyce.

   Grudzień:

       Zimowe miesiące są przez dzieci wyczekiwane. Wówczas z nieba lecą śnieżki przysypując ziemię. A na saniach przyjeżdża sam Mikołaj z prezentami.


  - 04.12.2012 Oczekiwanie dzieci na białą zimę, w tym celu wybraliśmy się na zimowy spacer do pobliskiego parku, dokarmiając ptaki i kaczki. Dbamy o nasze zdrowie – pamiętaliśmy by ubrać się odpowiednio do warunków panujących na dworze. Po powrocie z wycieczki chętne dzieci wykonywały prace plastyczną "Śniegowe bałwanki".

- 06.12.2012  Oglądanie przedstawienia teatralnego "Za oknem już święta" w wykonaniu grupy artystycznej ATMA z Łodzi.                  Coraz bliżej święta, z tej okazji dekorowaliśmy salę, a dzieci ubierały choinkę w ozdoby przyniesione z domu oraz wykonane samodzielnie. Czekały na nadejście świętego Mikołaja, przy piosence :

 "Święty Mikołaj"

Święty Mikołaj nocą wędruje
W okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci
gdzie są grzeczne dzieci. x2

O każdym grzecznym dziecku pamięta
Dobry dziadunio, Mikołaj Święty
Co za radość będzie,
gdy do nas przybędzie - bis.

-  10.12.2012  Zapoznanie dzieci z charakterystyką i wyglądem nowej pory roku – zimą, obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie; zwrócenie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie, poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz słuchanie opowiadań i wybranych wierszy.


Regina  Nachacz   "Zimowa bajka"

Hej koledzy, koleżanki,

Biała zima, będą sanki.

A pod oknem proszę pana

Ulepimy wam bałwana.

Prószy śnieżek przepuszysty,

Do zabawy chętni wszyscy.

Ileż to radości mamy

Obrzucając się śnieżkami.

Miło grzeją nas szaliki,

Ciepłe kurtki i buciki.

Z serca zimie dziękujemy

I na górkę zapraszamy.

Lekki mrozik, słonko świeci,

Zachwycone zimą dzieci.

Z nieba sypią aniołeczki

Piórka, śnieżynki, gwiazdeczki.

- 14.12.2012  Zorganizowanie na terenie przedszkola świątecznego kiermaszu "Bożonarodzeniowe cudeńka" , przez nauczycielki z grupy I. Zapraszamy wszystkich serdecznie !!!!!!!


-  15.12.2012  Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi do udziału w Festiwalu Dnia Rodziny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbywającym się w Szkole Podstawowej Nr 113 w Łodzi,ul Unicka 6, w godzinach 11-14. Na dzieci czeka szereg atrakcji, konkursów i zabaw. Nasze przedszkole prowadzić będzie kiermasz świątecznych ozdób w wykonaniu dzieci z grupy I, Klubu Małego Artysty oraz nauczycieli. Zapraszamy serdecznie !!!!!!!!

Piosenka    "TUPU, TUP PO ŚNIEGU"

I.Przyszła zima biała, śniegu nasypała
Zamroziła wodę ,staw przykryła lodem.


Ref: Tupu, tup po śniegu,
Dzyń, dzyń, na sankach,
Skrzypu, skrzyp po mrozie
Lepimy bałwanka.


II. Kraczą głośno wrony, marzną nam ogony
Mamy pusto w brzuszku, dajcie nam okruszków.

Ref: Tupu, tup po śniegu............

III.Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik
Białej, mroźnej zimy nie boję się wcale.

Ref: Tupu, tup po śniegu...........

  - 18.12.2012  Przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Słuchanie piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek.

- 19.12.2012  Udział dzieci w zajęciach bibliotecznych na temat "Zimowa opowieść", w Bibliotece Miejskiej Nr 8 Łódź-Górna. Słuchanie literatury o wybranej tematyce, zabawy ruchowe przy muzyce oraz wykonanie papierowych bałwanków przez dzieci.

- 20.12.2012  Zapraszamy rodziców i ich najbliższych na spotkanie wigilijne, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbywającego się w grupie I, o godzinie 15:30.  

Comments