Z życia przedszkolaka‎ > ‎Grupy‎ > ‎Oddział I‎ > ‎

Luty podkuj buty !

opublikowane: 10 mar 2012, 10:44 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 28 maj 2013, 11:11 przez Stalowy ]
Zadania dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc luty w grupie I :
  • Zapoznanie dzieci z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa dotyczących zimowych zabaw na śniegu i lodzie.
  • Dbamy o nasze zdrowie – ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych zimą; uczestniczenie w spacerach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.
  • Rozwijanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania: porządkowanie obiektów w otoczeniu na podstawie różnic występujących między nimi; dostrzeganie podobieństw między przedmiotami ze względu  na ich wspólne położenie w przestrzeni.
  • Mierzenie przedmiotów, rozumienie stałości miary (wysokość, długość, szerokość) oraz używanie określeń: wysoki, niski, długi, krótki.
  • Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy ruchowe.
   Luty:

- 01.02.2012  Bezpieczne zabawy na śniegu - kształtowanie u dzieci nawyków bezpiecznej zabawy na śniegu
i lodzie poprzez słuchanie historyjek obrazkowych o powyższej tematyce, zabawy ruchowe oraz wykonywanie prac plastycznych.

wiersz  „Zimowe zabawy”

Dziś na boisku śnieg po pas

cieszy się, skacze każdy z nas.

Srebrzystą śnieżkę w rękę bierz,

bałwanka ulep, jeśli chcesz.

Dziś na saneczkach pisk i śmiech,

gdy zjeżdżasz z górki wstrzymaj dech.

Nie bój się zjazdu, nie bój się nic,

pędź po pagórkach hyc, hyc, hyc.

Dziś na ślizgawce szum i gwar,

na szklanej tafli tysiąc par.

Już od południa taki ruch,

ślizgaj się z nami, jeśliś zuch.

Ani mróz, co szczypie w uszy,

ani śnieg, co w oczy prószy,

ani wiatr, co czoło chłodzi,

nic zabawie nie zaszkodzi.

- 15.02.2012  Bal karnawałowy - udział dzieci w balu karnawałowym, zorganizowanym przy udziale zespołu artystycznego ATMA z Łodzi. Wszystkie dzieci bardzo chętnie bawiły się na balu, a przychodząc tego dnia do przedszkola były nie do poznania w takich prześlicznych i wymyślnych strojach.

- 21.02.2012 Wycieczka do Ośrodka Kultury Łódź-Górna "Energetyk", na przedstawienie teatralne "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w wykonaniu teatru Muza z Łodzi.