Z życia przedszkolaka‎ > ‎Grupy‎ > ‎Oddział I‎ > ‎

Zdrowy przedszkolak - Kwiecień.

opublikowane: 28 maj 2013, 13:50 przez Aneta Gajda   [ zaktualizowane 30 maj 2013, 11:32 przez Stalowy ]

Zadania dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc kwiecień w grupie I :

• Zapoznanie dzieci z teatrem, oglądanie przedstawień teatralnych dla dzieci w przedszkolu; wizyta w teatrze "Pinokio" w Łodzi.
  • Udział dzieci w zabawach teatralnych, naśladowczych (naśladowanie ruchów, gestów, głosów ludzi, zwierząt).
  • Rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących zabaw na świeżym powietrzu.
  • Rozwijanie właściwego stosunku do świata przyrody - wyrabianie nawyku dbania o najbliższe środowisko poprzez: nie niszczenie roślin, wyrzucanie śmieci do kosza, nie deptanie trawników, klombów z kwiatami.
  • Poznanie Kodeksu Małego Ekologa.

Kwiecień

05.04.2013 Wycieczka autokarowa do teatru "Pinokio" w Łodzi na przedstawienie interaktywne pt: "Maszyna do opowiadania bajek".

09.04.2013 Wiosną możemy się nareszcie zabrać do prac ogrodniczych. Przekopiemy grządki, zasiejemy i spokojnie poczekamy na owoce tych działań. Żeby umilić sobie czas oczekiwania, uczyliśmy się nowej piosenki "Wiosenne porządki".

11.04.2013 - Wybraliśmy się na wiosenny spacer do pobliskiego parku, obserwowaliśmy przyrodę budzącą się do życia, dokarmialiśmy ptaki i kaczki. Po drodze zahaczyliśmy o pobliski plac zabaw.

16.04.2013 Spotkanie z pracownikami Fundacji Ama Camen - terapeutami psów i kotów. Zorganizowanie zabaw z psami pod opieką pracowników fundacji. Rozmowy z dziećmi na temat prawidłowego zachowania zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami.

19.04.2012 Udział chętnych dzieci w konkursie plastycznym "Zwierzęta wokół nas - małe i duże", tworzenie różnorodnych prac plastycznych poprzez wyklejanie rysowanie i wylepianie ulubionych zwierząt.

22.04.2013 Udział dzieci w zajęciach bibliotecznych na temat "Zdrowa żywność - zdrowy przedszkolak" na terenie Biblioteki Miejskiej Nr 8 Łódź-Górna, słuchanie wierszy o wybranej tematyce, rozwiązywanie zagadek, układanie jadłospisu oraz zabawy ruchowe do muzyki.

22-29.04.2013 Zorganizowanie na terenie przedszkola II Wiosennego Tygodnia Promocji Zdrowia pod hasłem: Podróż do Mlecznej Krainy oraz konkursu plastycznego: Jak wyobrażacie sobie Mleczną Krainę ? w formie pracy przestrzennej.